J-STD-001

Elektrikli ve Elektronik Takımlarda Lehimleme Gereklilikleri

Bu eğitim elektronik üretimi gerçekleştirebilmek için ihtiyaç duyulan lehimleme prosesinin detayları ile özellikle sürekli aynı kalitede lehimleme işlemini sağlayabilmek için gerekli olan altyapı konusunda detaylı bilgiler vermektedir. Ayrıca el ile lehimleme konusunda uygulama da yapılmaktadır. Delik-İçi (TH) komponent lehimleme, yüzeye monte (SMT) komponent lehimleme, terminallere lehimleme ve kablo lehimleme konuları işlenmektedir.

IPC-7711/7721

Elektronik Kart Takımlarında Yeniden İşlem, Onarım ve Modifikasyon

Bu eğitim kusurlu olarak ayrılan elektronik kart takımlarında gerekli olan komponentlerin sökülmesi, pedlerin temizlenmesi, komponentlerin tekrar lehimlenmesi gibi yeniden işlem operasyonları; koruyucu kaplamaların sökülmesi ve yenilenmesi, yol tamiri, ped tamiri, laminat tamiri gibi onarım operasyonları ile modifikasyonlar konusunda bilgiler içermektedir ve aynı zamanda bu operasyonlar uygulamalarla desteklenmektedir.

IPC-A-610

Elektronik Baskı Devre Kart Takımlarında Kabul Edilebilirlik Kriterleri

Bu eğitim lehimleme ve diğer montaj işlemleri tamamlanmış elektronik kart takımlarının kalite kontrol gerekliliklerini kapsamaktadır. ESD, EOS ve Dokunma Hususları başta olmak üzere lehimleme sonrası denetleme, temizlik, komponentlerde oluşan hasarlar, baskı devre kartlarında oluşan hasarlar, lehim maskesi, markalama ve etiketleme, koruyucu kaplama ve kapsülleme ve montaj konuları işlenmektedir.

IPC/WHMA-A-620

Kablo ve Kablo Takımlarında Kabul Edilebilirlik Kriterleri

Bu eğitim üretimi tamamlanmış kablo, kablo ağacı ve kablo takımlarının kalite kontrol gerekliliklerini içermektedir. Hazırlık, ölçme, kablonun lehim ve/veya krimp ile sonlandırılması, bağlama, koaksiyel kablolar, terminallere montaj, konnektörler, ekranlama, ekleme, ultrasonik kaynak, dolgu ve kapsülleme, koruyucu kaplama, son montaj ve test konuları işlenmektedir.

IPC-6012

Sert Baskı Devre Kartları İçin Kalifikasyon ve Performans Spesifikasyonu

Bu eğitim çıplak baskı devre kartlarının üretim gerekliliklerini içermektedir. Laminat malzemesi, metal folyo, metal kaplama ve lehim maskesi malzemesi seçimi, markalama, iletken yüzeyler, iç katmanlar, kaplama yapışması, lehimlenebilirlik, özel gereklilikler ve özel testler ile denetleme için örnekleme adetleri konularını içermektedir.

IPC-A-600

Baskı Devre Kartlarında Kabul Edilebilirlik Kriterleri

Bu eğitim üretimi tamamlanmış çıplak baskı devre kartları için kalite kontrol konularını içermektedir. Kart yüzeyinden gözlemlenebilen görünür hatalar, miikro-kesit alınması ve iç katmanlardaki hasarlar, dieektrik malzemeler, iletken alanlar, kaplıdelik içleri, ped şablonları, lehim kaplamaları, baskılı kontaklar, metal çekirdekli kartlar, esnek bask devre kartları ve test konuları işlenmektedir.

DİĞER EĞİTİMLERİMİZ

ELEKTRONİK TABANLI EĞİTİMLER

YÖNETİM EĞİTİMLERİ ve DANIŞMANLIK