EĞİTMENLERİMİZ

CENGİZ ÖZTUNÇ

1967 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamlamıştır. 1989 yılında ODTÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’nden mezun olmuştur. 1993 yılından itibaren Elektronik Sektöründe faaliyet gösteren farklı firmalara hizmet vermiştir. Profesyonel hayatına THOMSON-TEKFEN YÜKSEK TEKNOLOJİ AŞ’de (şu anda Havelsan Teknoloji Radar AŞ olarak faaliyet göstermektedir) Wrapping & Synor Bölüm Şefi olarak başlamıştır. KAREL AŞ’de Uzman Test Mühendisi ve Test Bölüm Şefi olarak çalışmıştır. BAŞARI Elektronik ve MANAS Elektronik firmalarında Üretim Müdürlüğü yaptıktan sonra Federal Elektrik firmasında Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. Kendisi elektronik fabrikaların kurulması da dahil olmak üzere (tasarım, üretim, montaj, kalite kontrol, test, son montaj ve muayene, vs. gibi) elektronik üretim alanındaki tüm süreçlere hakimdir.

Edindiği bilgi ve deneyimi aktarmak amacıyla 2006 yılında Kurucu Ortağı olduğu DNZ Elektronik firması aracılığıyla IPC CIT (Sertifikalı IPC Eğitmeni) olarak başta Savunma Sanayi olmak üzere Otomotiv Sanayi ve Tüketici Elektroniği konularında çalışan birçok personele (her yıl 500 civarında personele eğitimler vermektedir) eğitim ve sertifikasyon sağlamıştır.

DNZ Elektronik firmasının Yetkili IPC Eğitim Merkezi olduğu 2012 yılında Uzman IPC Eğitmeni (MIT) olarak ülkemizde ve yurtdışındaki firmalarda eğitmenler de yetiştirmeye başlamıştır. Aynı zamanda Uzman Arabağlantı Tasarımcısı (CID+) ve bu konunun eğitmeni olarak Baskı Devre Kartı tasarımı yapan personeli Sertifikalı Arabağlantı Tasarımcısı (CID) olarak ta yetiştirmektedir.

Kendisinin aşağıdaki konularda eğitmenlik yetkisi bulunmaktadır:

  • IPC CID (Sertifikalı Arabağlantı Tasarımcısı)
  • IPC-6012 (Baskı Devre Kartlarının Üretim ve Kalifikasyon Gereklilikleri)
  • IPC-A-600 (Baskı Devre Kartlarının Kabul Edilebilirliği)
  • IPC J-STD-001 (Elektrikli ve Elektronik Takımların Lehimleme Gereklilikleri)
  • IPC-A-610 (Elektronik Takımların Kabul Edilebilirliği)
  • IPC/WHMA-A-620 (Kablo ve Kablo Takımlarının Kabul Edilebilirliği)
  • IPC-7711/7721 (Elektronik Takımlarda Yeniden İşlem, Onarım ve Modifikasyon)
  • ESD (Elektrostatik Yük Boşalması)

 

MUSTAFA KEMAL GÜLTEKİN

Yönetim Danışmanı – Yönetim Koçu – Eğitmen-Yazar

 

1960 yılında doğdu. Evlidir ve 1 kızı vardır. Ankara Üniversitesi DTCF Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Maine Ün. Marmara Ünv. PreMba “Çağdaş Yönetim Teknikleri” programını tamamladı. CMC belgeli Yönetim Danışmanıdır. Proje Yönetimi Sertifika Programı ile Profesyonel Koçluk Programını tamamladı. Çalışma hayatına 1982 yılında başladı. 1998 yılına kadar İlaç, Lastik, sektörlerinde çalıştı. 1998 yılından bugüne Yönetim Danışmanı, Eğitmen, Mentor, Yönetim Koçu olarak çalışmaktadır.

2002 yılında “ Krizde Yönetim” kitabı yayınlandı.Yazma çalışmalarını edebiyat alanında sürdürmektedir.Yönetim Danışmanları Derneği (YDD)  ve Profesyonel Danışmanlar Derneği (Proder)  üyesidir.Ulusal Kayak Hakemi ve Amatör Yat Kaptanlığı ehliyetine sahiptir.